Dades actuals
Pantans avui
Estat actual dels pantans de Catalunya amb les dades mes recents importades: percentatge, volum, nivell absolut i evolucio.
- 1Sant Ponç87.3%
- 2la Llosa del Cavall83.8%
- 3Susqueda82.9%
- 4la Baells79.2%
- 5Sau73.3%
- 6Siurana71.5%
- 7Darnius Boadella60.8%
- 8Foix53.5%
- 9Riudecanyes28%
| Pantà | Estat | Percentatge | Volum | Nivell | Capacitat estimada | 7 dies | 30 dies |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sant Ponç | alt | 87.3% | 21.31 hm3 | 527.73 msnm | 24.41 hm3 | +2.4 punts | +7.8 punts |
| la Llosa del Cavall | alt | 83.8% | 59.98 hm3 | 801.41 msnm | 71.58 hm3 | +1.2 punts | -2.5 punts |
| Susqueda | alt | 82.9% | 185.40 hm3 | 343.77 msnm | 223.64 hm3 | +1 punts | +1.6 punts |
| la Baells | alt | 79.2% | 86.06 hm3 | 623.26 msnm | 108.66 hm3 | +8 punts | +6.3 punts |
| Sau | alt | 73.3% | 121.62 hm3 | 416.89 msnm | 165.92 hm3 | +3.7 punts | +1.4 punts |
| Siurana | alt | 71.5% | 8.59 hm3 | 480.62 msnm | 12.01 hm3 | +0.2 punts | -0.5 punts |
| Darnius Boadella | alt | 60.8% | 38.47 hm3 | 151.31 msnm | 63.27 hm3 | +0.5 punts | +0.5 punts |
| Foix | mitja | 53.5% | 1.80 hm3 | 97.57 msnm | 3.36 hm3 | +0.2 punts | -1.9 punts |
| Riudecanyes | baix | 28% | 1.49 hm3 | 206.65 msnm | 5.32 hm3 | +1 punts | -3.6 punts |